Site Logotype

Můj účet

[woocommerce_my_account]

Jsem ženou Tomáše, mámou Michaely, Jana, Elly, Artuše; step-mother Terezy, Kryštofa, Lukáše.
Mám ráda život, lásku, radost, přírodu, zvířata a příběhy s dobrým koncem.
Knížky, dokumenty, filmy, styl a ohleduplnost k zdraví a přírodě. Jiný pohled. Na svět.
Na vlasy.
Líbí se mi přirozená krása ženy s mírným prvkem rafinovanosti :), ležérnost, hebké, zdravé vlasy. A najít a vyzdvihnout tu jedinečnou jiskru v každé z nás.

Čištění vlasů připravuje vlasy na kvalitní barvení či zesvětlování. Proč?
Zjednodušeně:
přes „krustu“ minerálu, silikonů se špatně dostává barvící směs do vlasů, takže barva „nechytá“ tak , jak by měla a pigmenty se neudrží v šupinkách kutikuly a barva se velmi rychle vymyje.
Také kovy z vody reagují s vyvíječem v barvící směsi a tato reakce poškozuje vlasy.
Pro mne nejvíce také znamená, že po čištění zjistím skutečný stav vlasů a tím pádem, můžu bezpečně a dobře pracovat dále s vlasy. Stanovuji postup a proces toho, co si klientka přeje docílit. Vím zda a jakou technikou si můžu dovolit vlasy zesvětlit, nabarvit atd. Také jakou potřebují salónní péči a jaké produkty na doma.
Čištění vlasů a pokožky je často je také nezbytným prvním krokem k řešení problémů, které klientku trápí.
Látky, které je potřeba odstranit jsou minerály a usazeniny z vody-
např. meď, železo, vápník, zbytky chloru…
opravdový vodní kámen, který je ovšem v mikroskopické vrstvičce, pro naše oko neviditelné. (A jako vodní kámen se liší podle tvrdosti vody, ale i stavu vodovodních trubek – vždy ale je. ) A také ve vodě nerozpustné silikony z nekvalitních přípravků na vlasy a nekvalitních barev.
Tyto látky postupně vytváří nánosy
na vlasech a pokožce, zanáší je. Dělají takovou „krustu“ , která velmi snižuje přirozenou funkčnost vlasu, obaluje kutikulu působí na vzhled vlasu ( suché, tvrdčí, lámavé, šustící vlasy)
a stav pokožky ( jako je nadměrné maštění, přecitlivělost atd.)
Proto vše je tato procedura dnes už nedílnou součástí první návštěvy každého kvalitního kadeřnictví.

Oolaboo
Holandská rodinná značka založená na velkém procentu přírodních látek např. olej z bílého lanýže, výtažky z quinoi či mořských řas a chaluh, baobab, bambucké máslo, aminokyseliny hedvábí atd. Barvy obsahují výtažky z bílého lanýže a mikropigmenty, což je ojedinělé v jakýchkoliv jiných barvách a umožňují velmi šetrné barvení.

 

Paul Mitchell
Americká značka, u které najdete na každý vlasový problém či přání produkt. Čím dál více se zaměřuje na přírodní složky v produktech, ale i šetrnost k přírodě v obalech.